Auta

Aktywacja Skoda Surrond i Virtual Subwoofer w Bolero/Amundsen MIB2

W celu poprawy jakości dźwięku fabrycznego systemu audio w Skodach na platformie MQB, wyposażonych w jednostki MIB2 można odblokować funkcje Skoda Surround i Virtual Subwoofer. Do wykonania operacji wystarczy wyłącznie VCDS.

Klimatyzacja w Felicii

Latem w aucie bywa gorąco? Mnie już ten problem nie dotyczy, bo zamontowałem klimatyzację :)

Tempomat Skoda Felicia 1.3

Dużo jeżdżę autem. Większość kilometrów pokonuję poza miastem i całkiem sporo po drogach szybkiego ruchu. Dla własnej wygody zamontowałem do Felicii tempomat. Nie pytajcie o spalanie, nie porównywałem, obniżenie spalania nie było celem montażu. Na gotowca nie było co liczyć, żadna Felicia nie była seryjnie wyposażona w to udogodnienie. Uniwersalne rozwiązanie to koszt około 1500zł, więc stanowczo za dużo. Ale dało się to rozwiązać adaptując sterownik z innego auta. Wymagało to zaprojektowania wiązki i dołożenia kilku czujników. Zapraszam do zapoznania się z relacją z montażu :)

Chłodnica i wentylator z 1.9D w Felicii 1.3

Oryginalna chłodnica w Felicii nie jest zbyt wydajna, co szczególnie objawia się latem podczas stania w korku. Szczególnie po montażu klimatyzacji konieczne było konieczne założenie bardziej wydajnego wentylatora chłodnicy jak i chłodnicy o większej zdolności oddawania ciepła. Modyfikację taką można wykonać także w aucie nieposiadającym klimatyzacji, znacznie poprawi to zbijanie temperatury w lato.